Úvod Média Ostravští báňští záchranáři mají nový web

Ostravští báňští záchranáři mají nový web

333
0

Ostrava (4. února 2010) – Báňští záchranáři ze společnosti OKD, HBZS, dcery těžební firmy OKD, zprovoznili na adrese www.hbzs-ov.cz novou verzi svých internetových stránek. Moderní web nabízí mnoho informací a zajímavostí pro odborníky i veřejnost.

„Adresa zůstala stejná, dokonce i obsah je téměř shodný se předchozí verzí webu. Ale díky modernímu designu a provedení jsou teď stránky přehlednější a jistě zaujmou širší okruh odborníků i zájemců o báňské záchranářství z řad veřejnosti,“ řekl ředitel a předseda společnosti OKD, HBZS Václav Pošta.

K nejzajímavějším částem webu patří poutavě zpracovaná historie báňského záchranářství na Ostravsku od roku 1897 do dnešních dní nebo fotogalerie z dřívějších výcviků a výjezdů. Zajímavostí jsou on-line testy, které slouží důlním záchranářům k procvičování odborných znalostí a mohou být zajímavé i pro veřejnost.

Součástí nových stránek je také odkaz na elektronickou verzi časopisu Záchranář, jež přináší nové poznatky nejen záchranářům, ale třeba i technikům důlních závodů. Pro svou pestrost a profesionální zpracování je oblíbený v celé republice.

Dění v ostravské HBZS (Hlavní báňská záchranná stanice) přináší stále něco nového. V září firma uspořádala mezinárodní konferenci IMRB, na kterou přijeli odborníci doslova z celého světa. V současné době se ostravští báňští záchranáři nadechují k finiši programu Safety 2010, v rámci kterého zajišťují obměnu ochranných a technických pomůcek horníků ve všech dolech ostravsko-karvinského revíru.

Zdroj: Tisková zpráva OKD

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..