Úvod Média Plán OKD: Do pěti let snížit úrazovost o více než polovinu

Plán OKD: Do pěti let snížit úrazovost o více než polovinu

386
0

Vedení těžební společnosti OKD, která loni snížila počet úrazů přibližně o 17 procent, hodlá dále pokračovat ve svém důrazu na bezpečnost práce. Do roku 2015 plánuje snížení ukazatele úrazové četnosti z loňských dvanácti na pět, tedy více než o polovinu. Pomoci k tomu má rozsáhlá bezpečností kampaň, dokončení obměny ochranných pomůcek, náměty zaměstnanců v rámci procesu trvalého zlepšování i vzdělávání pracovníků. Firma navíc pro rok 2010 vyhlásila soutěž o poukaz na automobil Škoda Fabia a další ceny pro zaměstnance, kteří do konce roku nebudou mít evidovaný a registrovaný pracovní úraz.

„Tuny vytěženého uhlí a dobré hospodářské výsledky nemohou nahradit zdraví a životy našich zaměstnanců, proto pro nás je a bude bezpečnost a hygiena práce stále na prvním místě. Každý si na začátku šichty musí uvědomit, že při práci pod zemí má zodpovědnost za zdraví své i svých kolegů,“ vysvětlil principy bezpečnostní kampaně provozní ředitel OKD Leo Bayer. Vedení firmy proto například instaluje na každou šachtu velké zrcadlo s nápisem: „Tento člověk odpovídá za tvou bezpečnost.“

Společnost dále stanovuje jednotná bezpečnostní hesla, která mají zaměstnance přimět k přemýšlení a obezřetnosti při práci, a ve firemních novinách Horník se ještě více zaměří na reportáže z provozů, kde pracují kolektivy s nejmenším počtem úrazů. Vedení dolů také počítá s oceňováním zaměstnanců, kteří nad rámec svých pracovních povinností přispějí k odhalení a odstranění nebezpečného stavu.

OKD letos zároveň dokončí rozsáhlou obměnu ochranných a technických pomůcek za více než půl miliardy korun. „Od roku 2008 jsme dodali na šachty přes 32 000 párů kvalitní pracovní obuvi, 36 000 kusů fáraček, 14 000 ochranných přileb s očními štíty, přes 10 000 lehčích a výkonnějších osobních svítidel a další pomůcky. Do konce roku budou mít všichni horníci nejmodernější pracovní vybavení, které je na světovém trhu k dispozici,“ dodal Bayer.

Zdroj: Tisková zpráva OKD

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..