Úvod Média ČEZ bude s Australany pokračovat v přípravě těžby lithia na Cínovci, první...

ČEZ bude s Australany pokračovat v přípravě těžby lithia na Cínovci, první testy proběhnou do roku 2023

644
0

Energetická společnost ČEZ bude s australskou společností European Metals Holdings (EMH) pokračovat v přípravě těžby lithia u Cínovce v Krušných horách. Firma Severočeské doly ze skupiny ČEZ vstoupí do české firmy Geomet, která je dceřinou firmou EMH a je držitelem přednostních práv na průzkum a využití ložiska. V další fázi projektu, zhruba do roku 2023, se podle něj uskuteční nejrůznější testy horniny a postupu výroby. Budou provedeny mimo lokalitu, těžba zatím nezačne.

“Výsledky našich zkoumání, které jsme konzultovali s domácími i zahraničními odborníky, ukazují, že pro nás projekt může být ziskový. Projekt je potenciálně velmi zajímavou příležitostí pro naši společnost Severočeské doly, která je největší hornickou společností v Česku. Postupy otestované v laboratoři si ale nejdřív musíme vyzkoušet v pilotních provozech,” uvedl v pátek generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

Více na: https://byznys.ihned.cz/c1-66741790-cez-bude-s-australany-pokracovat-v-priprave-tezby-lithia-na-cinovci-prvni-testy-probehnou-do-roku-2023

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..