Úvod Média Lithium z Cínovce se bude zpracovávat v Česku. Těžba by mohla začít...

Lithium z Cínovce se bude zpracovávat v Česku. Těžba by mohla začít v roce 2022

2019
2

Lithium získané z ložiska Cínovec by mělo být dál zpracováváno až do finální podoby na českém území. Uvedl to ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD). S australskou společností European Metals Holdings Ltd. podepsal memorandum o porozumění, které tento požadavek zahrnuje. Lithium se používá na výrobu baterií a jeho cena na světových trzích stoupá.

„Podpis memoranda je velmi důležitý z toho důvodu, že se společnost přihlásila k našemu záměru, a to prioritně zpracovávat vytěženou rudu na území České republiky, což je jeden z hlavních cílů ministerstva průmyslu a obchodu a nové surovinové politiky České republiky,“ uvedl Havlíček.

Více na: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2260438-lithium-z-cinovec-se-melo-zpracovavat-v-cesku

2 KOMENTÁŘE

  1. Češi budou dělat otroky a zisky půjdou ven? Lidi proberte se! Vždyť to je úplně stejnej podvod jako s tou vodou! Jestli je Rychtařík z Diama neschopná trumpeta, tak ho okamžitě vyměnit. O to lithium se prostě musíme poprat. Politici jsou podplacený!

  2. Proč ložisko lithia nebude těžit státní firma DIAMO, která by odváděla čistý zisk do státní pokladny? Na těžbu ložiska lithia na Cínovci získala povolení australská firma, která má své pobočky v Kanadě. Tím, že ČR přistoupila s Kanadou na smlouvu CETA, kterou schválila většina poslanců v parlamentu a senátorů v senátě ČR, bude australská firma odvádět daně v Kanadě a čistý finanční zisk z těžby lithia bude také vyváděn do ciziny. Lithiový koncentrát přislíbila tato australská firma vyrábět v ČR, ale baterie se budou pravděpodobně vyrábět v USA ve firmě Tesla a ta je bude dodávat do v USA vyráběných osobních a nákladních elektromobilů. Je všeobecně známo, že největší finanční zisk plyne výrobci teprve z konečného výrobku a ten se v ČR vyrábět nebude. ČR nastoupila cestu stát se jen montovnou, nebo surovinovou základnou a z toho se bude vyvíjet i výše průměrné životní úrovně v ČR.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..