Úvod Média OKD prodalo svou dceřinou společnost OKD, Bastro

OKD prodalo svou dceřinou společnost OKD, Bastro

992
0

OSTRAVA (2. prosince 2008) – Společnost OKD, a. s., největší český producent černého uhlí, prodala svou stoprocentní dceřinou společnost OKD, BASTRO, a. s. firmě Bucyrus DBT Europe GmbH. Společnost OKD, Bastro se specializuje na strojírenskou výrobu a opravárenství, její nový majitel je německou pobočkou výrobce důlních technologií Bucyrus International, Inc.

Tato transakce odpovídá dlouhodobému záměru OKD soustředit se na svůj primární obor, tedy těžbu uhlí. Bastro bude i nadále pro OKD působit v roli dodavatele důlních technologií a strojírenských služeb.

Generální ředitel OKD a člen správní rady NWR Klaus-Dieter Beck uvedl: „Prodej Bastra silnému partnerovi je v souladu s naší dlouhodobou strategií zbavit se všech aktiv, která přímo nesouvisí s naším klíčovým oborem podnikání, kterým je těžba a prodej uhlí. Pro Bastro znamená integrace s mezinárodní skupinou Bucyrus potenciál k dalšímu růstu. Přejeme kolegům z Bastra do budoucna vše nejlepší.“

Bucyrus International, Inc. je světovou jedničkou v oblasti navrhování a výroby technologií pro povrchovou i podzemní těžbu. Povrchové technologie Bucyrus slouží k těžbě uhlí, mědi, železné rudy, ropných písků a dalších surovin, zatímco podzemní se v první řadě využívají k těžbě uhlí. Zároveň se strojírenstvím vyrábí Bucyrus také vysoce kvalitní OEM součásti a poskytuje prvotřídní servis. Bucyrus International, Inc. sídlí v South Milwaukee (Wisconsin, USA). Společnost je zároveň hlavním dodavatelem technologií pro OKD v rámci optimalizačního programu produktivity POP 2010.

Společnost OKD, BASTRO, a. s., se zabývá především dodávkami, montáží, modernizací a opravami technologických zařízení v důlním průmyslu, ale i dalších odvětvích. Společnost sídlí v Ostravě–Radvanicích, jako strojírenská základna ostravských uhelných dolů působí společnost v různých formách na trhu již od roku 1952; dnešní akciová společnost byla založena v roce 1993. Další informace na www.bastro.cz.

Odkaz:http://www.okd.cz/cz/media/tiskove-zpravy/okd-prodalo-svou-dcerinou-spolecnost-okd-bastro/?PHPSESSID=b271aca5c3746c06a838e229d956d0e8

Zdroj: OKD.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..