Úvod Média Těžební společnosti vybírají externí firmu pro kolejovou dopravu

Těžební společnosti vybírají externí firmu pro kolejovou dopravu

578
0

Most 3. března 2009 – Kolejovou dopravu těžebních společností skupiny Czech Coal (Vršanské uhelné a.s. a Litvínovské uhelné a.s.) má převzít firma, která bude vybrána na základě výběrového řízení, vyhlášeného 6. 2. 2009. Uzávěrka přihlášek je 18. 3. 2009. Základním kritériem je nejnižší nabídková cena. Cílem je najít subjekt, který dokáže využít synergických efektů, případně lepšího know-how, a zajistit tak těžebním společnostem skupiny výhodnější ceny služeb při srovnatelné kvalitě.

Nový provozovatel má kromě dopravního provozu zabezpečit také údržbu železničních kolejových vozidel a pomocné mechanizace a údržbu tratí a souvisejícího elektro zařízení.

Lokomotivy a vozy zůstanou v majetku Czech Coal Services a nový provozovatel si je pronajme za stanovenou cenu. Tratě a traťové zařízení vlastní společnosti Litvínovská uhelná a Vršanská uhelná, pro které vítěz soutěže bude zabezpečovat údržbu.

Současná kapacita železniční přepravy v těžebních společnostech skupiny:

Na 164 kilometrech stabilních a 42 km pohyblivých tratí v těžebních společnostech skupiny Czech Coal jezdí v současné době 65 lokomotiv, 486 vagónů na uhlí a asi 500 vagónů na přepravu skrývky a ostatních materiálů. Ročně se přepraví 25 milionů tun hmot, z toho 20 milionů tun uhlí.

Provoz kolejové dopravy v současnosti zajišťuje 706 pracovníků.

Zdroj: Czech Coal

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..