Úvod Média V Karnevalovém průvodu Nadace OKD půjde největší pohyblivá loutka v Česku

V Karnevalovém průvodu Nadace OKD půjde největší pohyblivá loutka v Česku

476
0

Největší pohyblivá loutka v České republice, teprve před několika měsíci vyrobený sedmimetrový anděl, bude jednou z nejzajímavějších atrakcí sobotního Karnevalového průvodu Nadace OKD v Karviné. Průvod vyrazí ve 14 hodin od Městského domu kultury, projde centrem města a po 15 hodině vyvrcholí na fryštátském náměstí.

Do průvodu, který organizují artisté, chůdaři a kejklíři ze sdružení Art Prometheus, se zapojí stovky dětí i dospělých z celého regionu, základ budou tvořit členové neziskových organizací podporovaných Nadací OKD. „V průvodu očekáváme až pět stovek lidí, takže půjde o jednu z největších karnevalových akcí v republice,“ těší se ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Podívaná to bude opravdu veliká. Například bruntálská Polárka připravuje masky na téma Stvoření světa, frýdecko-místecké sdružení Podané ruce chce překvapit maskami psů, klienti azylového domu Hannah z Orlové budou zase znázorňovat rozkvetlou louku. Diváci se mohou těšit také na koně, malé mažoretky i házenkáře nebo horníky v historických krojích.

„V průvodu se sejdou zástupci organizací, které Nadace OKD finančně podporuje. Většinou si s nimi jen píšeme nebo mejlujeme, teď budeme mít úžasnou příležitost, abychom se navzájem lépe poznali,“ vysvětluje jeden z cílů akce Suchánek. Pět sdružení s nejlepšími maskami získá od nadace finanční dar na svou další činnost. Organizátoři zvou také veřejnost – k průvodu se mohou lidé přidat i v civilu, neformální nejméně pětičlenné skupiny s maskami mají šanci vyhrát digitální zrcadlovku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..