Úvod Média V Ratíškovicích vyvinuli vylepšený kombajn. Má zabudovaný měnič kmitočtu

V Ratíškovicích vyvinuli vylepšený kombajn. Má zabudovaný měnič kmitočtu

1076
3

Vylepšený a výkonnější dobývací kombajn na těžbu uhlí vyvinula společnost T Machinery z Ratíškovic na Hodonínsku. Informoval o tom technický ředitel společnosti Jiří Gajdík.

Firma modernizovala pohon dobývacího kombajnu, jeho řídicí systém a zejména umístila měnič kmitočtu přímo do těla kombajnu, aniž ho musela prodloužit.

Původní měnič kmitočtu dřív vážil 2,4 tuny a byl umístěn v chodbě mimo těžební pole. Od kombajnu tak vedly dva silné kabely – jeden pro měnič kmitočtu a druhý pro napájení stroje. Nově ale měnič váží pouze 50 kilogramů a je umístěn přímo v plochém těle kombajnu. Zůstal tak pouze přívodní kabel napájení.

Více na: https://www.denik.cz/ekonomika/v-ratiskovicich-vyvinuli-dobyvaci-kombajn-ma-zabudovany-menic-kmitoctu-20190422.html

3 KOMENTÁŘE

 1. Jsem nesmírně sklamán že Nejste schopni si ten článek dát do pořádku.

 2. Dobrý den,

  článek opravený je, nicméně chápejte náhledy článků jako citaci, a v tomto případě se cituje doslova. Média mají spoustu chyb, nejen slovních, ale i faktických a je to pouze na čtenáři, aby si to přeložil na pravou míru. Tento web vzniká v jednom člověku, kdy spousta toho, co se objeví, je vytvořeno na mobilu, aby to bylo +- aktuální. Ta chyba nebyla natolik závažná jako “jízda výtahem”, “ve štole 1000 m pod zemí” apod.

 3. Dobrý den, určitě na Vaší
  Vebovou stránku nezanevřu.
  Držím Vám palce a fandím Vám. :)
  Zdař Bůh !
  Andrzej Przybyla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..