Úvod Média Exšéf FNM Češka ke kauze OKD: Jako kdyby leteckou nehodu vyšetřovali experti...

Exšéf FNM Češka ke kauze OKD: Jako kdyby leteckou nehodu vyšetřovali experti na sajdkáry

822
0

Kauza OKD v týdnu opět ožila. Sněmovní vyšetřovací komise rozhodla, že podá v souvislosti s někdejší privatizací těžební společnosti OKD trestní oznámení na několik osob. Zmíněn byl i bývalý šéf Fondu národního majetku Roman Češka. „Závěry komise mne nepřekvapují. Když jsem byl před komisí vypovídat, bylo zřejmé, že o privatizaci neví nikdo z jejích členů vůbec nic. Je to stejné, jako kdyby leteckou nehodu vyšetřovali experti na dětské sajdkáry,“ říká v rozhovoru pro E15.cz Češka.

Před komisí jste vypovídal. Jak to probíhalo? Cítil jsem se spíš jako školitel žáků základní školy, který musel vysvětlovat naprosto základní privatizační reálie a základní vazby mezi privatizačními institucemi. Ale ukazuje se, že aby lidé, kteří privatizaci nezažili a nic o ní neví, mohli přijímat smysluplné závěry, potřebovali by školení podstatně zevrubnější. K tomu zjevně nemají chuť ani ochotu, protože o pravdu jim nejde. Mají své politické cíle a k těm od počátku jednání komise směřovala.

Více na: https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/exsef-fnm-ceska-ke-kauze-okd-jako-kdyby-leteckou-nehodu-vysetrovali-experti-na-sajdkary-1363097

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..