Úvod Média OKD nabízí lokalitu šachty i lidi po ukončení těžby Třineckým železárnám

OKD nabízí lokalitu šachty i lidi po ukončení těžby Třineckým železárnám

408
0

Protože počátkem roku 2026 by měla být ukončena těžba černého uhlí v poslední šachtě v České republice, uvažuje těžební společnost OKD, že by lokalitu Dolu ČSM ve Stonavě mohla využít hutní společnost Třinecké železárny.

Obě firmy jsou dlouhodobě obchodními partnery v oblasti koksovatelného uhlí. Nyní domlouvají parametry budoucí spolupráce po ukončení těžby a při přechodu huti na nízkoemisní výrobu oceli v elektrických obloukových pecích. OKD je pro další rozvoj Třineckých železáren připravena poskytnout potřebné prostory i pracovníky.

O detailech spolupráce v další etapě spolu hovořili generální ředitelé obou společností při prvním fárání ředitele třinecké huti do jednoho z porubů Dolu ČSM. Do hloubky 900 metrů dolu ČSM v lokalitě Sever společně v sobotu 27. dubna sfárali generální ředitel a předseda představenstva Roman Sikora a generální ředitel a předseda představenstva Třineckých železáren Roman Heide.

Více na: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000042781/okd-nabizi-lokalitu-sachty-i-lidi-po-ukonceni-tezby-trineckym-zelezarnam

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..