Úvod Média OKD zajistí pravidelné preventivní testování na Covid-19 pro všechny zaměstnance

OKD zajistí pravidelné preventivní testování na Covid-19 pro všechny zaměstnance

1110
0
Hornici-OKD-02

Všichni zaměstnanci OKD se budou od 17. srpna 2020 pravidelně, ve 14 denních intervalech, účastnit PCR testů na covid-19. Na čtyřech lokalitách vzniknou odběrová místa, kde bude testování kontinuálně probíhat. Týkat se bude také zaměstnanců dodavatelských firem, kteří se dostávají do epidemiologicky významného kontaktu s našimi zaměstnanci, například v dole, při stravování, výdeji ochranných pomůcek, oděvů, při ostraze, úklidu a podobně.

„Rozhodli jsme se k tomuto kroku, abychom v prvé řadě zajistili bezpečnost a zdraví našich zaměstnanců. Zároveň nám tento krok umožní po přerušení těžby opětovně zahájit provoz beze strachu z nekontrolovatelného šíření viru. Díky kontinuálnímu preventivnímu testování budeme schopni velmi rychle zachytit a izolovat potenciální nové ohnisko. Náš návrh jsme předběžně diskutovali s Krajskou hygienickou stanicí, která náš preventivní přístup podporuje. V případě zachycení pozitivního případu jsme připraveni KHS vždy okamžitě pomoci s trasováním kontaktů z pracoviště.“ řekla předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková.

Testy bude zaměstnancům OKD hradit zaměstnavatel. Denně při zahájení nebo ukončení směny projde testem cca 500 až 600 zaměstnanců. Vzhledem k 14 dennímu cyklu, pak bude měsíčně provedeno přibližně 12 tisíc testů. Výsledky budou vyhodnocovat odborníci z Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty, Univerzity Palackého a Fakultní nemocnice Olomouc (ÚMTM).

Připravované testování je preventivní, není nařízeno hygieniky. „Případné pozitivní výsledky budou samozřejmě hlášeny KHS v Ostravě, se kterou budeme i nadále úzce spolupracovat. Testování se nebude týkat skupiny lidí, která onemocnění již prodělala, dodal výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.

V tuto chvíli OKD připravuje logistiku zajištění testování tisíců zaměstnanců. „Každý zaměstnanec se dozví prostřednictvím svého nadřízeného, kdy má projít testem a následně po jeho vyhodnocení mu přijde sms zpráva přímo z laboratoře s výsledkem“, doplnil ředitel provozu OKD David Hájek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..