Úvod Doly a revíry OKD Společnost OKD plánuje v letošním roce produkci 3,7 milionů tun černého uhlí

Společnost OKD plánuje v letošním roce produkci 3,7 milionů tun černého uhlí

789
0

Vyplývá to podnikatelského plánu pro rok 2020, který v únoru schválilo představenstvo těžařské firmy a následně v březnu i jediný akcionář – společnost PRISKO, a.s.

„Při přípravě podnikatelského plánu kladla společnost důraz především na nutnost restrukturalizace a s ní souvisejícího snížení nákladovosti. Pro rok 2020 nelze předpokládat dosažení kladného hospodářského výsledku s ohledem na stávající podmínky na trhu s uhlím, jakož i další vnější okolnosti, kterým v současnosti společnost čelí. Nicméně, naším cílem je dosáhnout takových finančních výsledků, jež nám umožní dlouhodobě pokračovat v těžební činnosti. Uvědomujeme si však, že na splnění našich obchodních plánů mohou mít zásadní vliv nepředvídatelné změny cenových a tržních podmínek“ uvedla předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková.

OKD se bude prioritně soustředit na dosažení plánovaného objemu výroby, důsledné snižování nákladů a zefektivnění jednotlivých výrobních procesů. Současně však nepodceňuje ani další potenciální rizika, která na činnost společnosti mohou mít zcela zásadní dopad.

„ V souvislosti s aktuální situací výskytu koronaviru na území České republiky přijalo vedení společnosti OKD preventivní opatření – namátkové měření tělesné teploty osob vstupujících do objektů firmy. Týká se všech zaměstnanců OKD, jakož i zaměstnanců dodavatelských firem s účinností od 13. března 2020 od 4 hodin až do odvolání,“ konstatoval výkonný ředitel Radim Tabášek.

Osobě s naměřenou tělesnou teplotou vyšší než 38 stupňů Celsia nebude do objektu OKD umožněn vstup. Naopak bude vyzvána, aby ho opustila a telefonicky se neprodleně na lince 112, u svého praktického lékaře, případně na lince Krajské hygienické stanice informovala, jak má dále postupovat a řídit se jejich pokyny.

„V současnosti si nemůžeme dovolit žádné spekulace o tom, jak velké škody nám pandemie způsobí, protože nelze předvídat její další vývoj,“ doplnil Tabášek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..