Úvod Doly a revíry OKD Společnost OKD plánuje v letošním roce produkci 3,7 milionů tun černého uhlí

Společnost OKD plánuje v letošním roce produkci 3,7 milionů tun černého uhlí

754
0

Vyplývá to podnikatelského plánu pro rok 2020, který v únoru schválilo představenstvo těžařské firmy a následně v březnu i jediný akcionář – společnost PRISKO, a.s.

„Při přípravě podnikatelského plánu kladla společnost důraz především na nutnost restrukturalizace a s ní souvisejícího snížení nákladovosti. Pro rok 2020 nelze předpokládat dosažení kladného hospodářského výsledku s ohledem na stávající podmínky na trhu s uhlím, jakož i další vnější okolnosti, kterým v současnosti společnost čelí. Nicméně, naším cílem je dosáhnout takových finančních výsledků, jež nám umožní dlouhodobě pokračovat v těžební činnosti. Uvědomujeme si však, že na splnění našich obchodních plánů mohou mít zásadní vliv nepředvídatelné změny cenových a tržních podmínek“ uvedla předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková.

OKD se bude prioritně soustředit na dosažení plánovaného objemu výroby, důsledné snižování nákladů a zefektivnění jednotlivých výrobních procesů. Současně však nepodceňuje ani další potenciální rizika, která na činnost společnosti mohou mít zcela zásadní dopad.

„ V souvislosti s aktuální situací výskytu koronaviru na území České republiky přijalo vedení společnosti OKD preventivní opatření – namátkové měření tělesné teploty osob vstupujících do objektů firmy. Týká se všech zaměstnanců OKD, jakož i zaměstnanců dodavatelských firem s účinností od 13. března 2020 od 4 hodin až do odvolání,“ konstatoval výkonný ředitel Radim Tabášek.

Osobě s naměřenou tělesnou teplotou vyšší než 38 stupňů Celsia nebude do objektu OKD umožněn vstup. Naopak bude vyzvána, aby ho opustila a telefonicky se neprodleně na lince 112, u svého praktického lékaře, případně na lince Krajské hygienické stanice informovala, jak má dále postupovat a řídit se jejich pokyny.

„V současnosti si nemůžeme dovolit žádné spekulace o tom, jak velké škody nám pandemie způsobí, protože nelze předvídat její další vývoj,“ doplnil Tabášek.

ZDROJTZ OKD, a.s.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..