Úvod Důlní neštěstí, nehody, havárie V Dole Karviná došlo v noci na úterý ke smrtelnému úrazu

V Dole Karviná došlo v noci na úterý ke smrtelnému úrazu

1301
0

V podzemí Dolu Karviná došlo v noci z pondělí na úterý k úrazu, při kterém byl usmrcen dvaatřicetiletý zaměstnanec.

K nešťastné události došlo krátce po půlnoci v prostorách závodu Lazy, zhruba 980 metrů pod zemí. Při budování čelby náhle vypadla hornina, která pracovníka smrtelně zranila. Přes rychlý zásah lékařů z Hlavní báňské záchranné stanice se jej nepodařilo zachránit. Příčinou události nebyl důlní otřes ani výbuch plynu.

„Chtěl bych jménem svým i všech zaměstnanců dolu vyjádřit naši soustrast rodině i blízkým zesnulého kolegy,“ uvedl ředitel Dolu Karviná Pavel Hadrava.

Příčiny této mimořádné události nyní šetří komise odborníků složená ze zástupců Obvodního báňského úřadu v Ostravě, vedení Dolu Karviná, společnosti OKD a odborářů ve spolupráci s Policií ČR.

Letos jde o pátý smrtelný úraz v OKD, první na závodě Lazy Dolu Karviná. V roce 2010 byly v OKD ři smrtelné úrazy. Přestože je tato statistika meziročně neradostná, v dlouhodobém srovnání je bezpečnostní situace v dolech OKD jednoznačně lepší než před několika lety, a to především díky důrazu vedení OKD na bezpečnost. V posledních třech letech bylo investováno přes půl miliardy do ochranných a technických pomůcek horníků, což je nejvyšší investice do této oblasti v rámci celé novodobé české ekonomiky. Dalších téměř deset miliard šlo do nákupu nové těžební a razicí techniky od nejlepších světových výrobců, která přinesla do podzemí novou úroveň bezpečnosti. Díky tomu se úrazová četnost (nejobjektivnější ukazatel bezpečnosti – počet úrazů na milion odpracovaných hodin) snížila z 15,33 v roce 2007 na loňských 8,61, tedy téměř na polovinu, letošní čísla jsou zhruba na stejné úrovni jako v roce 2010.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..