Úvod Média Vyjádření společnosti OKD k výši mezd manažerů uváděných ve výroční zprávě za...

Vyjádření společnosti OKD k výši mezd manažerů uváděných ve výroční zprávě za rok 2019

1481
0

Výdaje na mzdy managementu, tj. včetně dozorčí rady a představenstva celkem 18 lidí, uváděné ve výroční zprávě OKD za rok 2019, obsahují kumulativně hrubé částky vyplacené v roce 2019. V těchto výdajích jsou zahrnuté mzdy managementu, roční odměny, mzdy členů orgánů společnosti, odstupné pro propuštěné manažery a konkurenční doložky, pokud je měli uzavřeny.

V roce 2019 činila průměrná hrubá měsíční mzda vrcholných manažerů včetně členů orgánů společnosti OKD částku 175 888 Kč.

Částka, která je uváděná ve výroční zprávě za rok 2019 je vysoká vzhledem k tomu, že v průběhu roku 2019 došlo též k vyplacení odměn za mimořádně úspěšný rok 2018, kdy byla společnost OKD více než 1,3 miliardy v zisku. V důsledku takto vyplacených odměn, vyplaceného odstupného a konkurenčních doložek, které se řídí kolektivní smlouvou či pracovní smlouvou, došlo ke zkreslené představě o měsíční průměrné hrubé mzdě, která je managementu ve skutečnosti vyplácena.

To vše je však minulost!

Pro dokreslení jakým způsobem v současné době společnost k politice mezd a odměňování přistupuje, zveřejnuje OKD současnou průměrnou mzdu vrcholných manažerů včetně členů orgánů společností, tj. 14 lidí. Za uplynulé období roku 2020 činí tato průměrná hrubá měsíční mzda 168 263 Kč. Navíc, představenstvo OKD již rozhodlo o tom, že za rok 2019 žádný člen vrcholového managementu ani žádný člen statutárních orgánů neobdrží žádnou roční odměnu! Vzhledem k úspoře nákladů ve všech oblastech ponechává společnost jedno místo v představenstvu úmyslně neobsazené, aby se šetřily náklady na management pro rok 2020! Počet členů managementu poklesl meziročně o 4 osoby! Což znamená další úsporu na nákladech na mzdy managementu.

Při porovnání s jinými významnými firmami působícími v těžebním průmyslu vyplývá, že průměrné mzdy vedoucích zaměstnanců a členů orgánů, jsou ve skutečnosti nižší v porovnání s odměňováním v jiných společnostech v daném odvětví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..