Úvod Doly a revíry RD Jeseník Hornoměstské podzemí se opět otevírá veřejnosti

Hornoměstské podzemí se opět otevírá veřejnosti

6922
0

V pátek 19. a v sobotu 20. července 2019 se opět po roční pauze mimořádně otevírá hornoměstské podzemí, a to v rámci tradičních hornoměstských hodů. Bude vynechána štola Antonína Paduánského a bude možné navštívit Staré patro a Petrův obzor. Do podzemí se bude fárat nově vybudovanou úpadnicí, která umožňuje navštívit podpovrchové partie hornoměstského podzemí bez nutnosti procházet bezmála 500 m dlouhou odvodňovací štolou.

Petrův okruh se nachází v hloubce cca 45 m pod centrem obce. Celkově bude zpřístupněno asi 150 m chodeb a pro jeho návštěvu je třeba zdolat dvacetimetrový prudký úsek vybavený žebříky. Na Petrově okruhu je možné vidět staré chodby a středověké dobývky, ale i komín směřující až na úroveň štoly Sv. Antonína Paduánského.

Podzemí pod Horním Městem se podařilo zpřístupnit v rámci projektu „Revitalizace a resocializace území postiženého těžební činností v Horním Městě – Revitalizace centra obce po těžební činnosti – zajištění starých dobývek – dodatečné stavební práce.“ V rámci revitalizace byla vyzmáhanána štola Antonína Paduánského, která reprezentuje historické důlní dílo – odvodňovací štolu jako pozůstatek dolování stříbrných rud v této oblasti. Byla rovněž vyražena úpadnice Eva, komín Karel a nově také úpadnice poblíž jámy Jaromír.

Program: Pozvánka.pdf

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..