3 KOMENTÁŘE

  1. Krásné fotky, je hezké se na ně dívat. Úplně si vzpomínám, když vidím ten areál na kopci na ty letní dny, které jsem tam jako malý strávil. Vůně téru, když se šlo okolo hal, zbytky ocelových konstrukcí, na zemi ještě místy uhlí a mour, hromady ořezaných izolací z kabelů a celkový nádech toho těžkého průmyslu. To mělo kus do sebe. Tam svítí slunce od časného rána, až do večera a ten výhled, to je nádhera. Kateřina je má nejoblíbenější šachta, i přesto, co s ní udělali :o( Zdař Bůh!

  2. Vzpomínám si na pulzujíci život v obci. Na zvuk putujících vozíčku na nákladové nádraží, na popojíždění vagonů plných uhlí, na stráně plné podbělu, na dobrodružství při prolézání odpadních rour, na směšná pohupující se světélka na silnici- to když horníci vyfárali na Kateřině a šli dolů na Stachanov. Na každoroční povinnou školní exkurzi do dolů, na umouňené tváře a podmalované oči mourem mého tatínka. Je toho spousty, stále vzpomínám na krásné dětství v této hornické vsi.
    Děkuji za krásné fotografie.
    Kateřina

  3. Krásné fotky, při hloubení Kateřiny II jsem byl jako měřič a geolog od začátku až do jejího vyhloubení. Vzpomínám na spoustu zážitků s hlubiči i na to, jak se nám společně podařilo toto svislé důlní dílo dokončit. Fotografie z nedokončené povrchové práce jsou pěkné a současně smutné, ale je to bohužel život. Škoda jen, že se pro veřejnost nedochovaly i důlní a geologické mapy nejen Radvanic ale i ostatních lokalit VUD. Snad se podaří je někdy dohledat.
    Zdař Bůh

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..