Úvod Média Babiš: Lithium má těžit stát. Objem zásob prozkoumá státní podnik Diamo

Babiš: Lithium má těžit stát. Objem zásob prozkoumá státní podnik Diamo

1094
0

Memorandum o těžbě lithia s australskou firmou European Metals Holdings (EMH) je podle premiéra v demisi a šéfa hnutí ANO Andreje Babiš nesmyslné a neplatné, je ale na právnících, aby posoudili, jak dál postupovat. S ministrem průmyslu Tomášem Hünerem (za ANO) chce probrat jeho jednání s těžaři a jeho návrh dodatku k memorandu. Podle Babiše nepostupoval správně, když nejprve neinformoval vládu, jak měl za úkol. Babiš znovu řekl, že lithium má těžit stát. Státnímu podniku Diamo chce zadat průzkum ložisek.

“Chceme zjistit, kolik toho lithia máme. Chceme dát úkol Diamu, aby začal dělat průzkum,” uvedl dnes Babiš. Údaje o geologickém složení státního území dlouhodobě sbírá a zpracovává státní Česká geologická služba (ČGS), která je předává správním orgánům pro politická, hospodářská a ekologická rozhodování. Vedoucí odboru nerostných surovin ČGS Jaromír Starý loni v říjnu řekl, že v Česku je evidováno 571,5 milionu tun rudy s 1,14 milionu tun lithia.

Více na: http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/babis-lithium-ma-tezit-stat-objem-zasob-prozkouma-statni-podnik-diamo-1342805

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..