Úvod Média Czech Coal od nového roku s novým ředitelem

Czech Coal od nového roku s novým ředitelem

317
0

Představenstvo společnosti Czech Coal a.s. rozhodlo, že společnost povede od 1. ledna 2010 na pozici generálního ředitele Luboš Pavlas. Dosavadní generální ředitel Petr Pudil zůstane v čele představenstva Czech Coal a.s. jako jeho předseda.

„Po více než čtyřech letech působení v nejvyšší výkonné funkci jsem se rozhodl předat vedení vrcholovému manažerovi, který má za sebou domácí i mezinárodní praxi ve významných energetických společnostech,“ řekl Petr Pudil, předseda představenstva Czech Coal a.s. „Dále se budu věnovat jak strategickým záměrům, které stojí před skupinou Czech Coal, tak poslání, které mám jako prezident sdružení evropského uhelného průmyslu Euracoal,“ doplnil Petr Pudil.

„Přijal jsem nabídku pracovat pro skupinu Czech Coal především pro zajímavý potenciál jejího dalšího rozvoje,“ sdělil Luboš Pavlas. „Čekají nás důležité kroky jak dovnitř skupiny, kde probíhá restrukturalizace, tak navenek, kde Czech Coal pracuje na několika velkých rozvojových projektech v oblasti těžby uhlí a energetiky,“ dále vysvětlil.

Luboš Pavlas byl zaměstnán v posledních pěti letech ve skupině ČEZ. Tři roky zastával pozici generálního ředitele ČEZ Bulgaria a country managera skupiny ČEZ v Bulharsku, předtím působil jako specialista pro oblast regulace ve skupině ČEZ v Rumunsku. Před příchodem do ČEZ dlouhodobě působil na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva Pražské teplárenské. V minulosti vedl také výkonnou radu Teplárenského sdružení a byl předsedou představenstva Českého svazu zaměstnavatelů v energetice. Luboš Pavlas vystudoval fakultu elektrotechnickou ČVUT Praha se zaměřením na ekonomiku a řízení energetiky, postgraduální studium specializované na rozvoj zásobování teplem absolvoval na Vysoké škole strojní a elektrotechnické v Plzni.

Skupina Czech Coal zahrnuje obchodníka s energetickými komoditami Czech Coal a.s., která obchoduje především s hnědým uhlím, elektrickou energií a povolenkami na emise skleníkových plynů. Dále ji tvoří Litvínovská uhelná a.s. spravující největší uhelné ložisko v ČR, Vršanská uhelná a.s. s životností zásob v rámci stávajících územních limitů až do roku 2058, Czech Coal Services a.s., poskytující sdílené služby těžebním společnostem, a řada dalších obslužných společností. Do skupiny byla letos organizačně včleněna také společnost REN Power CZ a.s., významný investor do obnovitelných zdrojů energie, a společnost FitCraft Production a.s., která je předním domácím výrobcem fotovoltaických systémů.

Zdroj: Tisková zpráva skupiny Czech Coal

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..