Úvod Média Hornické slavnosti OKD: padl návštěvnický rekord, lidé obdivovali důlní stroje

Hornické slavnosti OKD: padl návštěvnický rekord, lidé obdivovali důlní stroje

458
0

Hornické slavnosti OKD v Karviné byly letos zcela jiné než obvykle. Lidé nejvíce obdivovali obří těžební stroje vystavené na náměstí, které firma zakoupila v rámci desetimiliardové investice do nejmodernější techniky, jež dává hornictví na severu Moravy i celému regionu další perspektivu. Aktivity Nadace OKD ukázaly rostoucí sepětí těžařů a místních obyvatel. Mimořádný zájem vzbudil Karnevalový průvod Nadace OKD, do kterého se zapojilo kolem 500 účastníků z více než 20 neziskových organizací podporovaných nadací. Slavnosti podle odhadu pořadatelů navštívilo kolem 20.000 lidí, čímž byl o více než čtvrtinu překonán dva roky starý návštěvnický rekord.

Slavnosti zahájila jako tradičně bohoslužba, po ní už následovalo jen veselí. Masky karnevalového průvodu, který prošel celým centrem Karviné, vyvolaly úžas ve tvářích všech diváků. „Nadace splnila to, co slibovala. Něco takového Karviná ještě opravdu neviděla,“ pochvalovali si mnozí. Nejlepší masky si podle poroty vedené generálním ředitelem OKD Klausem-Dieterem Beckem připravili kluci a holky ze Střediska volného času Juventus, na druhém místě skončilo místní sdružení mládežníků Valíme se a cenu za třetí místo si do Beskyd odvezli zástupci Koliby, spolku propagujícího horalské tradice.

Těžební techniku obdivovaly davy lidí až do setmění. Horníci vysvětlovali svým rodinám, jak vlastně těžba uhlí hluboko pod zemí probíhá, důchodci nevěřili vlastním očím, jaký technologický pokrok udělala technika za posledních pár let. Nové technika, razicí kombajn společnosti Sandvik a střední sekce firmy Caterpiller, byla součástí obří investice posledních tří let. Společnost OKD pořídila nejmodernější světové technologie za téměř 10 miliard korun, čímž výrazně zvýšila efektivitu i bezpečnost práce pod zemí.

Velkou radost přinesly oslavy Dne horníků také zástupcům chráněných dílen. Nadace OKD je v rámci podpory pracovního uplatnění hendikepovaných osob pozvala do nadačního městečka, které vyrostlo přímo na Masarykově náměstí. V něm si mohly udělat náležitou reklamu a také prodávat své zboží lidem.

Z hudebního programu návštěvníky nejvíce zaujaly stálice českého hudebního nebe: Kryštof, MIG 21 a Lucie Bílá. Největším hitem zábavného programu se zase staly krátké vyhlídkové lety balónem nad parkem Boženy Němcové.

„Oslavy se vydařily, jako představení perspektivy i společenské odpovědnosti naší firmy a rovněž jako poděkování horníkům za jejich náročnou práci,“ shrnul své dojmy z oslav generální ředitel OKD Klaus-Dieter Beck.

Zdroj: Tisková zpráva OKD

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..