Úvod Média Ján Fabián nahradí v čele OKD Klause-Dietra Becka

Ján Fabián nahradí v čele OKD Klause-Dietra Becka

678
0

Generálním ředitelem a předsedou představenstva černouhelné těžební společnosti OKD se od počátku roku 2013 stane Ján Fabián. Rozhodlo o tom představenstvo mateřské společnosti New World Resources (NWR). V čele firmy Fabián nahradí Klause-Dietra Becka, který odchází na vlastní žádost z osobních důvodů.

Z vedení OKD odejde Beck po necelých šesti letech. Za tu dobu prošla největší moravskoslezská firma významnými změnami, zejména díky více než jedenáctimiliardovým investicím do nejmodernějších těžebních technologií a půlmiliardě vložené do oblasti bezpečnosti práce. Nový ředitel Ján Fabián, který dosud Becka zastupuje a působí jako ředitel pro rozvoj a strategii a místopředseda představenstva OKD, hodlá na jeho aktivity navázat. „Hlavní výzvou je pro mě udržení stability firmy, která je hnacím motorem a významným zaměstnavatelem nejen moravskoslezského průmyslu. Budeme pokračovat v aktivitách, které zajistí vysokou produktivitu práce a další zlepšování bezpečnosti horníků,“ řekl Fabián.

Od ledna zůstane Beck místopředsedou představenstva OKD a členem představenstva NWR, což je mimo jiné zárukou hladkého předání odpovědností a pokračování nově nastavených procesů v oblasti investic, bezpečnosti i firemní kultury. „Rád bych poděkoval všem svým spolupracovníkům z vedení společnosti a zároveň horníkům. Svými odbornými dovednostmi i týmovým přístupem k práci patří k nejlepším, jaké jsem ve svém životě potkal,“ řekl Beck, který dříve působil ve vedení těžebních firem v Německu a USA.

Ján Fabián vystudoval hornickou fakultu Technické Univerzity v Košicích. V letech 1991 až 1992 pracoval pro americkou společnost Colenco Power Consulting ve Švýcarsku v oblasti podzemního skladování radioaktivního odpadu. V letech 1992 až 1998 absolvoval doktorandské studium na institutu geověd TU Berlin, v jeho průběhu úzce spolupracoval s těžebními společnostmi na Slovensku, v Německu a Austrálii. V letech 1998 až 2007 pracoval v českém vedení přední světové poradenské společnosti Roland Berger Strategy Consultants. Od srpna roku 2007 pracuje ve vedení společnosti OKD, a.s. jako ředitel pro rozvoj a strategii, zástupce generálního ředitele a místopředseda představenstva. Ze své pozice ve vrcholovém managementu mateřské společnosti New World Resources (NWR) zodpovídá za organizační řízení OKD a dohled nad dalšími dceřinými firmami NWR. V rámci užšího vedení společnosti se podílí na přípravě a realizaci dlouhodobé podnikatelské strategie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..