Úvod Média Mostecká uhelná má dvě sestry

Mostecká uhelná má dvě sestry

996
0

Mostecká uhelná se rozdělila do tří firem z důvodu rozdílných zásob uhlí. Vznikly tak dvě nové společnosti Litvínovská uhelná a Vršanská uhelná.

Společnost Mostecká uhelná (MUS) ze skupiny Czech Coal se rozdělila do tří sesterských firem. Kromě MUS, která bude nadále zajišťovat sdílené služby, vznikly odštěpením dvě nástupnické společnosti Litvínovská uhelná a Vršanská uhelná. Důvodem je kromě dosažení vyšší efektivity v činnosti jednotlivých firem a umožnění realizace rozvojových projektů i odlišný postup těžby uhlí v obou těžebních lokalitách, řekla dnes novinářům mluvčí skupiny Czech Coal Liběna Novotná.

Vršanská uhelná se zhruba 750 zaměstnanci bude působit v lokalitě Vršany se zásobami hnědého uhlí až do roku 2058. Litvínovská uhelná s asi 1150 zaměstnanci bude spravovat povrchový lom ČSA, kde je těžba uhlí omezena územními limity jen do roku 2021.  Stávající Mostecká uhelná se zhruba 2000 zaměstnanci bude zajišťovat pro obě těžební firmy řadu sdílených služeb. Bude též řídit a spravovat všechny dceřiné společnosti MUS s 2500 zaměstnanci.

„Na stávající vlastnické struktuře se nic nemění, firmy patří do skupinyCzech Coal,“ uvedla Novotná. Většinový podíl ve skupině vlastní Czech Coal N.V. podnikatelů Vasila Bobela a Petra Pudila, zbylých 49 procent drží Indoverse Czech Coal Investment Pavla Tykače.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..