Úvod Média Nadace OKD bude horníkům prodávat keramické kapry, výtěžek půjde na charitu

Nadace OKD bude horníkům prodávat keramické kapry, výtěžek půjde na charitu

876
0

nokd_-_kapriNadace OKD v pátek oficiálně zahájí svou první veřejnou sbírku. Zaměstnancům společnosti OKD i dalších firem bude prodávat keramické kapříky vyrobené v chráněné dílně Charity svatého Alexandra. Výtěžek rozdělí mezi Občanské sdružení svatá Barbora, které se stará o hornické sirotky, a ostravskou organizaci Dítě s diabetem pečující o děti s cukrovkou.

„Na Barborku se skládali horníci už dříve, sdružení Dítě s diabetem si vybrali zaměstnanci i veřejnost v anketě na internetu,“ vysvětlila ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová, proč ze stovek projektů dříve podpořených nadací získají příspěvek z vánoční sbírky právě tato sdružení.

Na jednotlivých šachtách a v koksovnách budou keramické kapříky za 30 korun prodávat dobrovolníci – studenti soukromé školy Dakol z Petrovic u Karviné, v dalších firmách (Green Gas DPB, HBZS, OKD Doprava, RPG) sbírku zajišťují sami zaměstnanci. Kapři v podobě vánočních ozdob budou v pátek k dostání také na veřejných akcích na náměstí v Karviné a v Ostravě.

Organizovaná sbírka se koná ve společnosti OKD poprvé, dárcovství má přesto mezi horníky velkou tradici. Zaměstnanci pravidelně přispívají právě Občanskému sdružení svatá Barbora, které hradí náklady na vzdělání, zájmovou činnost i zdravotní péči dětem, jimž při práci pod zemí zahynul tatínek. Jen letos mezi sebou vybrali na čtyřech předvánočních hornických setkáních, takzvaných šachťácích, kolem 200.000 korun.

Zdroj: Tisková zpráva OKD

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..