Úvod Média Téměř tři tisíce lidí se letos zúčastnily exkurzí do lomů

Téměř tři tisíce lidí se letos zúčastnily exkurzí do lomů

730
0

Skupina Czech Coal ukončila druhý ročník projektu Uhelné safari. Od počátku dubna do konce října se 146 bezplatných exkurzí do těžebních lokalit Litvínovské uhelné a Vršanské uhelné zúčastnilo 2 800 lidí z celé České republiky a ze zahraničí. Proti předcházejícímu roku je to navýšení o 600 účastníků.

Zajímavě se proměnila i skladba návštěvníků. Oproti předchozím ročníkům, kdy projekt lákal především Pražany, letos přijížděli zájemci z Moravy, východních a jižních Čech. Vzrostl také počet účastníků přímo z Ústeckého kraje či samotného Mostecka. Tradičně velký zájem o exkurze měli základní i střední školy a univerzity včetně těch zahraničních, ale také senioři. Exkurze se letos rovněž stávaly doplňujícím programem různých profesních setkání v regionu, porad a školení na celostátní úrovni včetně výjezdních zasedání poslanců českého parlamentu i europoslanců. V letošním roce byl projekt navíc poprvé představen také návštěvníkům jarního veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze, kde byl součástí výstavního stánku a prezentace města Mostu.

Zájemcům byly po celou sezonu zdarma nabízeny tři už osvědčené prohlídkové trasy. První trasa zavedla zájemce do lomu Československá armáda, další do lomu Vršany, třetí byla věnována především rekultivacím. Návštěvníci Uhelného safari tak měli i letos možnost zhlédnout celý cyklus povrchového dobývání uhlí od těžby nadložních zemin, těžby uhlí, zakládání až po rekultivace a možnost seznámit se s fungováním povrchového lomu jako unikátního technického díla. Zároveň se v průběhu exkurzí seznámili s utvářením rekultivované krajiny, která bezprostředně za postupem těžby probíhá a nabízí původní či nové využití pro obyvatele. Skupina Czech Coal si už před více než dvěma lety při startu projektu i touto svojí otevřeností předsevzala přispívat ke zlepšování image Mostecka a zvyšovat zájem o poznávání zdejšího regionu.

Skupina Czech Coal počítá při zachování tras s pokračováním projektu i v roce 2012, a to v rozšířené podobě tak, aby uspokojila maximální počet zájemců z řad veřejnosti. Podmínky nového ročníku a termíny exkurzí s možností registrace zájemců budou zveřejněny 1. března 2012 na webu czechcoal.cz.

Zdroj: Tisková zpráva Czech Coal

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..