Úvod Média Web OKD nejlepší na severu Moravy, druhý v průmyslu a osmý celkově

Web OKD nejlepší na severu Moravy, druhý v průmyslu a osmý celkově

638
0

Internetové stránky www.okd.cz letos opět uspěly v prestižní soutěži WebTop100, která hodnotí webové prezentace českých firem. V kategorii Průmysl obsadily druhé místo pouhou jednu desetinu bodu za společností fortell a nechaly za sebou kolosy jako Unipetrol, Vítkovice Holding, ArcelorMittal Ostrava nebo Siemens. V hodnocení všech firem patří webu, který OKD připravuje ve spolupráci se společností Cyber Fox, celkové osmé pořadí, což je nejlepší umístění ze všech severomoravských firem.

„Naše firma už dávno není státní či polostátní moloch, chceme být co nejvíce otevření. Na webu proto máme všechny informace, které by mohly zajímat veřejnost, ale také studenty či odborníky. Ocenění nás opravdu těší, protože naše internetová prezentace neslouží k přímé podpoře byznysu a máme na ni tedy ve srovnání s jinými firmami nižší rozpočet i časové kapacity. Na webu na rozdíl od bank, telefonních operátorů nebo energetických společností nic neprodáváme, slouží jen ke zvýšení transparentnosti,“ vysvětlil mluvčí OKD Vladislav Sobol.

Porotci ocenili, že se web nezaměřuje pouze na strohý popis firmy. „Přínosné, užitečné a zajímavé jsou informace nejenom z provozu společnosti, ale především různé zajímavosti o uhlí a těžbě. Specifická skupina návštěvníků pak ocení různé pohádky a příběhy, které jsou na stránkách uvedeny. Své návštěvníky pak najde i třeba hornický slovník a kvíz,“ uvedl do hodnocení internetový odborník Michal Špaček.

Letos na podzim spustila společnost OKD navíc interaktivní prezentaci www.okd.cz/my, která přibližuje význam uhlí pro českou ekonomiku i pro běžný život lidí. V příštím roce chystá firma výraznější změny svých internetových stránek. Promění se grafický koncept, ale také struktura a obsah webu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..