Úvod Média Doly Darkov a ČSA to mají spočítané. Těžba tam skončí nejpozději v...

Doly Darkov a ČSA to mají spočítané. Těžba tam skončí nejpozději v únoru

1584
0
Důl ČSA

Dva ze tří zbývajících černouhelných dolů těžební společnosti OKD už znají termín, kdy v nich horníci nejpozději ukončí těžbu. Zatímco v dole ČSM se teoreticky bude moci fárat i po roce 2021, v dolech Darkov a ČSA se poslední uhlí vytěží buď na konci letošního roku, nebo v únoru 2021. Vyplývá to z dokumentu, který projednávala vláda a na kterém se shodli zástupci společností Prisko, OKD a Diamo spolu s ministerstvy financí a průmyslu.

Materiál počítá se třemi variantami, avšak v případě dolů Darkov a ČSA jsou možné už jen dvě. Buď v nich skončí těžba na konci letošního roku, nebo o dva měsíce později. Dokument kromě tří variant zmiňuje i dvě zbylé rozpracované možnosti. Ty ale vyjednávací skupina zamítla. Je to okamžité ukončení činnosti všech dolů OKD ke konci června 2020 a pokračování těžby v letech 2025 až 2032.

Více na: https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/doly-darkov-a-csa-to-maji-spocitane-tezba-tam-skonci-nejpozdeji-v-unoru-1371855?fbclid=IwAR3pLXGyrUo6OhVpr0SP5NtUrus_c6pxicF7x–9NwsFZNQ7qvoGzMvrTT4

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..