Úvod Média OKD investuje 70 milionů korun do důlních teleskopických stojek. Zlepší efektivitu i...

OKD investuje 70 milionů korun do důlních teleskopických stojek. Zlepší efektivitu i bezpečnost

702
0
mechanizovana-sekce-dul-csm

240 teleskopických ocelových stojek o délce 1,7 metru a hmotnosti 700 kilogramů v hodnotě 70 milionů korun bude v průběhu srpna a září instalovat OKD v porubu v jižní lokalitě Dolu ČSM. Teleskopické stojky ušetří čas a odstraněním manuální práce zvýší bezpečnost.

Teleskopické stojky jsou pro OKD vyrobeny na míru ze speciální oceli s vysokou pevností. Tvoří součást 17tunových mechanizovaných výztuží, tzv. sekcí, podpírajících nadloží sloje, aby nedošlo k jejímu zavalení.

Stojky lze snadno vysunout a nastavit na rozpětí 1,7 – 3,7 metru podle mocnosti sloje. Původní hydraulické stojky se musely na požadovanou výšku nastavovat ručně pomocí nástavců, použití teleskopických stojek proto zlepší bezpečnost a zkrátí dobu nastavování do potřebné výšky,“ vysvětlil Antonín Míra, hlavní mechanik Dolu ČSM v OKD.

Teleskopické stojky vyrábí pro OKD polská společnost Famur. Dodávky budou probíhat od srpna do poloviny září.

„Před instalací v porubu budou stojky průběžně montovány do jednotlivých sekcí mechanizované výztuže v montážní komoře. Každá sekce vážící 17,5 tuny se poté za pomocí hydraulického přepravního zařízení dopraví do prorážky porubu, kde se následně upne,” popsal postup instalace Míra.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..