Úvod Média OKD zavádí náborový příspěvek pro nové horníky

OKD zavádí náborový příspěvek pro nové horníky

1966
1

Vedení těžařské společnosti se rozhodlo zatraktivnit nabídku zaměstnání v OKD a pro nové zaměstnance v rámci zahájeného náboru připravilo tři zásadní změny. „Největší změna souvisí se zavedením náborového příspěvku pro nové zaměstnance nastupující do důlních profesí. Každý z nich bude mít nárok na příspěvek v celkové výši 40 tisíc korun. Stávající zaměstnanec OKD, který přivede nového kolegu, pak získá odměnu ve výši 5 tisíc korun,“ uvedl tiskový mluvčí Ivo Čelechovský

Druhá změna, kterou vedení OKD reagovalo na zkušenosti z dvouměsíčního náboru, řeší poplatky za vstupních lékařské prohlídky. „Vstupní lékařskou prohlídku v Karvinské hornické nemocnici v řádu několika tisíc korun si až dosud musel uhradit zájemce z vlastních prostředků. Teď nastane změna a nově ji zaplatí OKD. Podmínkou ale je, že pokud uchazeč splní všechna požadovaná kritéria vstupní lékařské prohlídky, musí nastoupit do pracovního poměru v OKD. V opačném případě bude povinen částku naší společnosti zpětně uhradit, “ upřesnila personální ředitelka OKD Radka Naňáková s tím, že v případě vstupních lékařských prohlídek se jedná o časově omezený projekt pouze na dva měsíce. „Po této době vyhodnotíme, zda se tento krok pozitivně odrazil v počtu nově přijatých zaměstnanců,“ dodala Radka Naňáková. Poslední novinkou je využití Poradenského centra OKD v Karviné nejen pro Novou Šichtu, ale nově také pro nábor. Díky bližší dostupnosti těžařská firma si od této změny slibuje zajištění většího počtu zájemců o práci a užší spolupráci s Úřadem práce v Karviné.

„V rámci procesu zajištění požadovaného počtu zaměstnanců vedení OKD rovněž opětovně oslovilo bývalé zaměstnance Dolu Paskov s nabídkou, že se mohou vrátit zpět, a to do karvinské části revíru za původní motivační příspěvek ve výši 80 000 korun,“ závěrem uvedl Ivo Čelechovský.

PODMÍNKY PRO VYPLACENÍ NÁBOROVÝCH PŘÍSPĚVKŮ

STÁVAJÍCÍ ZAMĚSTNANEC, KTERÝ DO OKD PŘIVEDE NOVÉHO ZAMĚSTNANCE NOVÝ ZAMĚSTNANEC
– doporučí nového zaměstnance – úspěšně absolvuje výběrové řízení a vstupní lékařskou prohlídku
– když nový zaměstnanec odpracuje v OKD 3 měsíce, stávající zaměstnanec následně dostane příspěvek ve výši 5 000 Kč   – nastoupí do OKD a po odpracování 3 měsíců získá nárok na vyplacení první části náborového příspěvku ve výši 20 000 Kč
  – po odpracování dalších 3 měsíců dostane doplatek náborového příspěvku ve výši 20 000 Kč

 
 

1 komentář

  1. Totální výsměch, když jsem v roce 1994 nastupoval na Doubravu dostával jsem 75 000kc a po třech měsících být v Havířově.A jistotu že budu mít zaměstnání do doby než mne zm.d Cibulka vyhodí.Zdař bůh!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..