Úvod Média Podívejte se, naposledy v dole ČSA. Takto to vypadá dva měsíce po...

Podívejte se, naposledy v dole ČSA. Takto to vypadá dva měsíce po ukončení těžby

1591
1
Rubani-Dul-CSA-01

Lokomotiva pohybující se po drážce zavěšené pod stropem se v prvním květnovém týdnu vydává na jednu z posledních jízd k základně porubu 22 4054. „Porub je uzavřený hrázemi na výdušné a úvodní třídě a na zkratovém propojení k likvidované jámě DOIII.“ komentuje Milan Andrýsek z funkce závodního „Armády“ situaci dva měsíce a týden po skončení fedrunku v rubání 22 4054. Poslední uhlí z něj na konci února vyvážejí horníci z party Františka Nachtnebla.

„Co najde upotřebení na Dole ČSM, to je pryč,“ uvádí závodní k výklizu vykopaného bloku. Těžařům se hodí sběrný dopravník či pásové linky k odtěžení uhlí. Mechanizované výztuže (sekce), stěnový dopravník a kombajn vysokého dobývacího komplexu ale zůstává v podzemí ve 22. kře 40. sloje navěky.

Více na: https://moravskoslezsky.denik.cz/z-regionu/podivejte-se-naposledy-v-dole-csa-takto-to-vypada-dva-mesice-po-ukonceni-tezby-2.html

1 komentář

  1. Už to vypadalo, že se OKD postavily opět na nohy, po vytunelování gaunerem Bakalou. Bohužel byly vytunelovány znovu a zisky z let 17 a 18 rozkradeny . Snad ČSM bude ještě pár let těžit, když už jste vy podvodníci zlikvidovali Armádu, kde bylo vysoce kvalitní uhlí ještě na pár desítek let.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..