Úvod Média Společnost OKD otestuje na Covid-19 tisíce svých zaměstnanců

Společnost OKD otestuje na Covid-19 tisíce svých zaměstnanců

591
0
Dul-Darkov-pomocny-zavod

Zaměstnanci OKD projdou testováním na Covid-19 a to pomocí rapid testů, které společnosti předala Krajská hygienická stanice v Ostravě.

Tým zaměstnanců OKD usilovně pracuje na přípravě a logistice několikadenní akce, kdy musí zvládnout otestovat tisíce zaměstnanců na několika místech najednou. Testování bude rozděleno do několika dnů. „Bude se jednat o organizované testování. Zaměstnanec přijde v konkrétní den a hodinu, pokud bude negativní, bude pokračovat v práci. Pokud by test byl pozitivní, bude pak odeslán na PCR test“, řekl ředitel provozu OKD David Hájek.

Speciálně vytvořený tým, který plošné testování zajišťuje, čítá desítky zaměstnanců OKD a také zdravotníků z Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj. První testovací den je naplánován na středu 17. června 2020. Celkem budou vytvořena tři odběrová místa. Na dole ČSM Sever, na Dole ČSA a následně na Dole Darkov.

Těžba uhlí je zastavena pouze na dole Darkov, zbývající tři doly jsou omezeny pouze zkrácením pracovní doby o jednu hodinu a změnou systému ze čtyřsměnného na třísměnný tak, aby se směny mezi sebou nepotkávaly.

ZDROJTZ OKD, a.s.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..