Úvod Média Zprávu komise k OKD řeší sněmovna. Kauza nenávratně poškodila důvěru občanů v...

Zprávu komise k OKD řeší sněmovna. Kauza nenávratně poškodila důvěru občanů v demokracii, míní Černohorský

917
0

Sněmovna začala projednávat závěrečnou zprávu vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD. Předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti) uvedl, že případ privatizace a následného krachu těžební společnosti OKD nenávratně poškodil důvěru občanů ve spravedlnost a systém parlamentní demokracie. Komunisté zase vyzvali vládu, aby se zabývala privatizačními zločiny. Při předcházejících interpelacích se dostali do sporu předseda KSČM Vojtěch Filip s Piráty. Po pauze se ve 14:30 sněmovna ještě vrátila k interpelacím, po nichž opět následuje projednávání zprávy k OKD.

Kauza OKD podle Černohorského po sobě zanechala nejen obrovské materiální škody, ale také měla dopad na důvěru občanů v systém. „Dovoluji si tvrdit, že minimálně já jsem během vedení komise obdržel od občanů spoustu reakcí, které se shodovaly s tímto tvrzením v několika bodech. A to sice, že nevěří ve spravedlivé potrestání viníků, ve fungování systému a že celé vyšetřování je jakýmsi honem na čarodějnice,“ doplnil. V úvodu jednání předseda Černohorský celou zprávu přečetl.

Více na: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3040463-zive-poslanci-se-maji-venovat-zprave-vysetrovaci-komise-k-okd?fbclid=IwAR1oWqE_xHiOHpJ0GSqDnGjuPRFbt5uJanGVLgTu3a-UqPvNnl4E6k7jqGU

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..