Úvod Technika a technologie Doprava Důlní vůz s paletou (klanicový vůz)

Důlní vůz s paletou (klanicový vůz)

2977
0

Klanicový vůzTento vůz je určen k přepravě různých druhů materiálů a břemen, používaných na důlních podnicích. Lze jej používat při dopravě po kolejích a odnímatelnou paletu je možno pomocí závěsných ramen zavěsit i na nosné vozíky a dopravovat po závěsné dráze. Při dopravě po závěsné dráze je maximální hmotnost břemene 1500 kg.

Podvozek je použit z vozu JDV 1,25, na kterém jsou uchyceny tři příčníky skříňové konstrukce s navařenými čepy, které usnadňují usazení palety na podvozek a zároveň tvoří aretaci obou částí v horizontální rovině. Na vnitřní vrchní části jsou přivařeny po obou stranách podvozku držáky, které umožňují pomocí řetězových čepů pevné uchycení a zajištění palety na podvozku během dopravy.

Vlastní paleta se skládá z rámu svařované konstrukce a sklopných klanic. Na rámu jsou přivařeny 4 úchyty pro hlavice, dva čepy pro zavěšení na závěsná ramena a dva úchyty pro upevnění palet k podvozku. Klanice jsou oboustranně sklopné. Sklopení dovnitř palety je využíváno pro možnost stohování prázdných palet. Aretace klanic ve svislé poloze je vyřešena pomocí dvou řetězových ok, nasunutých na čepu závěsu se zahnutými konci, jehož otočením o 90° je klanice zajištěna proti sklopení. Klanice naložené palety jsou ještě zajištěny řetězem s napínací pákou, který je přivařen k horní části klanice. Sklopení klanic se provádí pootočením aretačních čepů zpět o 90° a vysmeknutím řetězových ok, přičemž obsluha může při tomto úkonu stát v bezpečné vzdálenosti od břemene.

Technické parametry:

Maximální nosnost palety na závěsné dráze (kg): 1500
Maximální šířka vozu s paletou (mm): 940
Maximální délka vozu s paletou (mm): 1600
Maximální výška vozu s paletou (podle typu kola v mm): 1300-1350
Maximální výška samotné palety (mm): cca 860
Hmotnost prázdné palety (kg): 118
Hmotnost podvozku (při rozchodu 600 mm, kg): 310
Rozchod podvozku (mm): 450-600

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..