Úvod Média Těžba v Beskydech? Takto to nyní vypadá s likvidací Dolu Frenštát

Těžba v Beskydech? Takto to nyní vypadá s likvidací Dolu Frenštát

2448
0

Prodloužení těžby uhlí na Karvinsku vyvolalo na Frenštátsku obavy, jestli se nezačne hovořit o zastavení likvidace Dolu Frenštát.

Starosta Trojanovic Jiří Novotný, který je zároveň předsedou Sdružení měst a obcí na ochranu beskydského regionu, pro Deník uvedl, že je stále platné usnesení vlády ze září 2020 o likvidaci dolu.

„V současného útlumu ale záleží na OKD, které jako jediné dnes vlastní těžené doly, jestli bude v těžbě pokračovat, nebo ne. Na poslední pracovní skupině hejtmana moravskoslezského kraje, kterou jsme měli nedávno, se to projednávalo. Vznikl požadavek, že by chtěli pokračovat v těžbě na Karvinsku na těžených dolech a mluvilo se o Frenštátu. O tom jsme hovořili také v kulatého stolu v poslanecké sněmovně, který byl zhruba před týdnem. Řeklo se tam jednoznačně, že těžba na Frenštátsku nebude, že to vůbec není reálné,“ uvedl Jiří Novotný.

Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/bude-se-v-regionu-dale-tezit-jak-to-nyni-vypada-s-likvidaci-dolu-frenstat-202204.html

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..