Úvod Technika a technologie Doprava Dieselová důlní lokomotiva PLP50F-RT

Dieselová důlní lokomotiva PLP50F-RT

1954
0

Důlní kolejová lokomotiva typu PLP50F-RT českého výrobce fy Ferrit je určená pro přepravu materiálu nebo osob po horizontální nebo úklonné kolejové trati o rozchodu 450 – 620 mm, které úklon nepřesáhne hodnotu ± 35‰.

Lokomotiva kostruována pro použití v nedůlním prostředí. Lokomotiva je vybavena čtyřválcovým dieselovým motorem s hydrostatickým převodem. Výfukové plyny procházejí katalyzátorem výfukových plynů a lapačem jisker. Spouštění motoru se provádí elektrickým startérem. Pracovní režim lokomotivy, rychlost, ujeté motohodiny, tlakové a teplotní hodnoty diese-lhydraulického agregátu, poruchy atd. jsou sledovány elektronickým kontrolním a bezpečnostním systémem.

Lokomotiva je rozebíratelná na tři hlavní montážní celky k usnadnění její přepravy na důlní pracoviště. Ovládání lokomotivy se provádí z kabin, které jsou vybaveny ovládacími, kontrolními a bezpečnostními prvky a přístroji sloužícími k jejímu bezpečnému ovládání. Provedení kabiny zaručuje obsluze dobrý výhled na trať a spolehlivou ochranu před úrazem a nepříznivými vnějšími vlivy.

Pozn. K vidění byla při těžbě uranových rud na Dole Rožná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..