Úvod Média K 1. červenci 2017 ukončí pracovní poměr 80 zaměstnanců bývalého Dolu Paskov

K 1. červenci 2017 ukončí pracovní poměr 80 zaměstnanců bývalého Dolu Paskov

939
0

Na konci června opustí areál bývalého Dolu Paskov 80 zaměstnanců společnosti OKD, kteří se dosud podílejí na konzervačním režimu uzavřených dolů v Paskově a Chlebovicích. Jedná se 31 horníků, 24 povrchových dělníků, 11 zaměstnanců servisních služeb a 14 technicko-hospodářských zaměstnanců.

„Propuštění osmdesáti lidí z organizačních důvodů je plánované a proběhne v souladu s plánem útlumu. Postupně totiž končí vyklizení podzemní a povrchové techniky a její převoz do karvinské části. Proto řízeně a plánovaně snižujeme počty zaměstnanců, kteří se nadále nebudou na konzervačním režimu a následném útlumu podílet,“ uvedla personální ředitelka Radka Naňáková.

Vedení OKD všem nadbytečným zaměstnancům opět prioritně nabídlo práci v karvinské části. Této nabídky využilo 8 lidí.

„Zbývající ukončili pracovní poměr dohodou a v souladu se zákoníkem práce a v návaznosti na odpracované roky a kolektivní smlouvu vyššího stupně získají odstupné ve výši 4 – 9 násobku mzdy,“ upřesnila personální ředitelka.

Vedení OKD a Úřad práce ČR i pro tyto uvolněné zaměstnance a jejich další kariérní uplatnění připravili konzultační a poradenské služby, které byly poskytnuty i zaměstnancům v souvislosti s ukončením těžby Důlního závodu 3 na konci března.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..