Úvod Média Golf Resort Lipiny vyhrál v celostátní anketě Golfový areál roku 2012

Golf Resort Lipiny vyhrál v celostátní anketě Golfový areál roku 2012

792
0

Golf Resort LipinyNečekané ocenění získal na sklonku roku Golf Resort Lipiny, který vybudovala společnost OKD na zrekultivovaných pozemích mezi dvěma šachtami. V celostátní anketě Golfový areál roku 2012 získal resort v hlasování golfistů první místo. Do ankety se zapojilo 3563 zkušených hráčů golfu. „Vítězství v kategorii, v níž hlasovali sami golfisté, nás opravdu těší. Je to zcela mimořádné ocenění všech lidí, kteří areál navrhli a vybudovali, i těch, kteří se letos podíleli na provozu resortu. Zároveň nás to všechny povzbudilo do příštího roku,“ řekl prezident klubu Michal Kuča.

Ocenění je překvapivé zejména proto, že golfový areál byl otevřen teprve letos na jaře. Vznikl na zrekultivovaných pozemcích zasažených těžbou uhlí, kde byly ještě nedávno viditelné následky hornické činnosti. Areál má dvě devítijamková hřiště, mistrovské si oblíbili profesionální hráči a veřejné hřiště ryzí amatéři. „Díky vstřícným podmínkám a cenám si na veřejné části hřiště může tento sport vyzkoušet opravdu každý. Zájem lidí z Karvinska, kteří ještě nikdy golf nehráli, předčil naše očekávání,“ dodal Kuča.

„Golfové hřiště je jednou z variant využití území zasažených těžbou uhlí. Počítáme s tím, že i v budoucnu se některá poddolovaná území po revitalizaci promění v další sportovní a rekreační zóny. Dříve nevyužívané lokality díky rekultivačním projektům OKD postupně začínají sloužit lidem,“ řekl ředitel pro rozvoj revíru OKD Radim Tabášek.

Rekultivační práce začaly v Lipinách v roce 1998, o využití území se vedlo mnoho diskuzí. Podle původního záměru měl být výsledkem rekultivace pozemek s ornou půdou, později se mluvilo o zalesnění a nakonec v karvinském zastupitelstvu zvítězilo řešení s členitou modelací terénu s využitím pro golf nebo motokros. Definitivní rozhodnutí vybudovat golfový areál padlo v roce 2007. Lipiny jsou ukázkovým příkladem spolupráce těžební společnosti s hornickým městem – samotné golfové hřiště, v unikátním prostředí na dohled těžních věží, vybudovala společnost OKD. Město Karviná zase počítá v navazujících částech s vybudováním nových stezek pro in-line bruslaře a cyklisty, které Lipiny propojí s areálem Darkovského moře. Na jihozápad od města tak vznikne rozsáhlá oblast určená pro odpočinek a volnočasové aktivity.

Na novém hřišti už proběhlo několik netradičních projektů, například Golfová akademie Nadace OKD, v níž změřilo své golfové vlohy 105 žáků karvinských základních škol.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..