Úvod Média Těžaři vrátili regionu další desítky hektarů krajiny

Těžaři vrátili regionu další desítky hektarů krajiny

419
0

Těžební společnosti skupiny Czech Coal, Litvínovská uhelná a.s. a Vršanská uhelná a.s., ukončily v roce 2008 rekultivace na 53 hektarech. Na dalších 1 207 hektarech rekultivační práce intenzivně pokračují. Jen v loňském roce dosáhly náklady na obnovu krajiny 153 miliónů korun. Pro rok 2009 je připraveno zahájení několika nových rekultivačních akcí, obě těžební společnosti skupiny Czech Coal budou zajišťovat potřebné práce na celkem 1 366 hektarech. Ukončeny budou na dalších 99 hektarech ploch, dotčených v minulosti těžební činností.

V rámci Vršanské uhelné a.s. vloni probíhaly rekultivační práce v prostoru výsypky Slatinice, vnější výsypky Velebudice, vnitřní výsypky Vršany a vnitřní výsypky Šverma, celkem na ploše 297 ha. Na 25 ha ploch byla rekultivace ukončena. Vynaložené finanční prostředky dosáhly v roce 2008 více než 19 miliónů korun.

Společnost Litvínovská uhelná a.s. rekultivační činnost prováděla v prostoru vnitřní výsypky lomu Československá armáda, na plochách výsypky bývalého lomu Obránců míru a vnější výsypky Růžodol. Celkem probíhaly rekultivační práce na ploše 972 ha, byly ukončeny na ploše 28 ha. Vynaložené náklady dosáhly částky 134 miliónů korun.

Za uplynulých 15 let společnosti skupiny Czech Coal znovu obnovily krajinu na 3 449 hektarech, které byly předány k různým způsobům využití. Na rekultivační práce na Mostecku skupina za posledních 15 let vynaložila více než 3,3 miliardy korun z vlastních zdrojů.

Zdroj: Tisková zpráva Czech Coal

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..