Úvod Média Areály uzavřených šachet na Karvinsku čeká slibná budoucnost

Areály uzavřených šachet na Karvinsku čeká slibná budoucnost

1312
2

Areály uzavřených černouhelných dolů na Karvinsku nezůstanou ležet ladem. Kraj společně s obcemi už pro ně mají vymyšlené další využití. Konkrétní plány ale závisí na zájmu investorů.

Na Karvinsku se v současné době jedná o budoucnosti areálů dolů ČSA a Darkov v Karviné a dolu Lazy v Orlové. Všechny tři šachty ukončily těžbu a chystá se jejich zasypání.

Více na: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000030210/arealy-uzavrenych-sachet-na-karvinsku-ceka-slibna-budoucnost?fbclid=IwAR26DEFTx2Qfy7ZVmmQ32OWlndNf63wcxChTJ_pKcCp29zhOkUhwDkuTRrU

2 KOMENTÁŘE

  1. Znovu otevřít a těžit.Bez uhli to nejde a uvědomme si že díky uhlí máme dnes to co máme.Je to naše energetická a ekologická soběstačnost.Těžit a spokojeně žít,,né bořit..

  2. Revitalizovat staré šachty, to je dobrý počinek, ale bude to drahé a taky úspěšnost nebude zaručena ! Uhlí je potřeba a naše tepelné elektrárny a teplárny jsou na něm závislé ze 100% ! Náhrada neexistuje ! Ropa a plyn ! To je ovšem finančně nevýhodné a sluneční a vodní energii nelze všude využít !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..