Úvod Doly a revíry Diamo Areály zavřených dolů. Jaká je jejich budoucnost?

Areály zavřených dolů. Jaká je jejich budoucnost?

936
0
Dul-CSA

Státní podnik DIAMO provádí zahlazování následků hornické činnosti za účelem odstranění starých environmentálních zátěží a postupného zlepšení kvality životního prostředí. Redakce STAVEBNISERVER se zajímala o to, co bude s areály nedávno zavřených černouhelných dolů. Hned na úvod je důležité zmínit, že DIAMO nechce jen likvidovat a bourat. Chce se podílet na rozvoji areálů dolů. V budoucnu by se důlní areály na Karvinsku mohly stát atraktivními lokalitami a přispět tak k rozvoji regionu.

DIAMO převzalo dle usnesení vlády od společnosti OKD na začátku roku 2021 Důl Staříč, Důl Frenštát, Důl Lazy, Důl Darkov, Důl ČSA a zlikvidovaný důl Dukla, včetně majetku, lidí, dobývacích prostorů, odvalů, odkališť a celé řady činností. Nově vzniklý závod DARKOV státního podniku DIAMO už loni zahájil úzkou spolupráci s Moravskoslezským krajem s cílem stanovit principy využití území po ukončení těžby.

Více na: https://www.stavebniserver.com/zpravodajstvi/architektura/projekty-bytove-obcanske-a-komercni/arealy-zavrenych-dolu-jaka-je-jejich-budoucnost/

ZDROJStavební server.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..